شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
لزوم مشارکت کلیه صنایع در ساخت بیمارستان ۴۰ تختخوابی منطقه ویژه خلیج فارس ۱۳۹۹/۰۷/۲۲

 

دكتر مرادی نائب رئيس كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي با حضور در شركت فولاد كاوه جنوب كيش با مديرعامل و معاونين اين شركت ديدار و گفتگو نمودند.

 در اين نشست دكتر مرادی با تاكيد بر نرخ بالای بيكاری در ميان جوانان و فارغ التحصيلان هرمزگاني گفت: جوانان هرمزگاني با كمترين امكانات و در جوار صنايع و پالايشگاههاي اين استان تحصيل مي كنند و به سن كار مي رسند اما از اشتغال در همين صنايع محرومند.

نائب رئيس كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به توانمندي شركت هاي هرمزگاني در تعميرات و صنايع پايين دستي خواهان اعتماد و حمايت بيشتر از آنها شد و گفت: در بخش خدمات و دوخت لباس كار صنعتی، نيز انجمن ضايعات نخاعي و انجمن معلولين خدمات بسيار خوبي ارائه داده اند و نيازمند حمايت هستند.

 دكتر مرادی با اشاره به فعاليت چند هزار كارگر در صنايع غرب بندرعباس گفت: مقدمات ساخت بيمارستان ۴۰ تختخوابي در منطقه ويژه خليج فارس فراهم شده و لازم است كليه صنايع در راستاي ايفاي مسئوليت هاي اجتماعي در ساخت اين بيمارستان مشاركت نمايند.

 در ادامه اين ديدار نيز مهندس دهاقين مديرعامل فولاد كاوه جنوب كيش با ارائه گزارشي از عملكرد اين كارخانه در جذب نيروهاي بومي و ايفاي مسئوليت هاي اجتماعي گفت: رشته متالوژي بعنوان يكي از رشته هاي تحصيلي مهم در صنعت فولاد مي تواند فرصت خوبي براي پرورش و اشتغال نيروهاي متخصص بومي در هرمزگان باشد اما متاسفانه اين رشته در دانشگاه هاي استان داير نيست كه مي طلبد نمايندگان و مسئولين امر با نياز سنجي آينده صنعت فولاد در هرمزگان نسبت به راه اندازي و جذب دانشجوي متالوژي اهتمام داشته باشند.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا