شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
کمیسیون انرژی آماده کمک به گسترش همکاری میان صنعت و دانشگاه ۱۳۹۹/۰۷/۰۱

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، صبح امروز (دوشنبه ۳۱ شهریورماه)، ۱۳ قرارداد کلان پژوهشی در حوزه ازدیاد برداشت میان شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه‌ها با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت، احمد مرادی نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شوای اسلامی، معاونان و مسئولان وزارت علوم، روئسای دانشگاه‌ها و ... امضا شد.

این قراردادها با دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، سهند تبریز، شیراز، صنعت نفت، آزاد اسلامی، فردوسی مشهد، علم و صنعت، شهید چمران اهواز، صنعتی اصفهان، خلیج فارس و پژوهشگاه صنعت نفت منعقد شد.

قراردادهای مذکور در ادامه مسیر توسعه فناورانه مخازن نفتی که از سال ۹۳ با همکاری میان شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور برای بررسی راهکارهای ازدیاد برداشت ۹ میدان نفتی کلید خورده بود، امضا شدند و به این ترتیب مطالعات ازدیاد برداشت ۲۲ میدان به دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور واگذار شده است.

بر پایه قراردادهایی که امروز امضا شد، میدان یادآوران به دانشگاه تهران، میدان پارس جنوبی به دانشگاه صنعتی شریف، میدان الوند به دانشگاه صنعتی امیرکبیر، میدان رگ سفید به پژوهشگاه صنعت نفت، میدان مسجدسلیمان به دانشگاه سهند تبریز، میدان اسفند به دانشگاه شیراز، میدان فروزان به دانشگاه صنعت نفت، میدان خشت به دانشگاه آزاد اسلامی (واحد علوم و تحقیقات)، میدان بینک به دانشگاه فردوسی مشهد، میدان دورود به دانشگاه علم و صنعت، میدان تنگ‌بیجار به دانشگاه شهیدچمران اهواز، میدان مارون به دانشگاه صنعتی اصفهان و میدان نوروز به دانشگاه خلیج فارس واگذار شده است.

احمد مرادی نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شوای اسلامی با بیان اینکه شاهد تحولی بزرگ در حوزه علمی آن هم در بخش نفت هستیم، گفت: به پاس این تحول عظیم، از طرف کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از وزیر نفت و همکاران پر تلاش وی سپاسگزارم.

وی افزود: خوشبختانه نگاه مثبتی در وزارت نفت مبنی براینکه پیشرفت‌ها باید در چارچوب آمایش علمی باشد وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بی‌‌ شک مجلس شورای اسلامی به‌ ویژه کمیسیون انرژی، آماده کمک به گسترش همکاری بین صنعت و دانشگاه است و از آن حمایت خواهد کرد.

مرادی با بیان اینکه فعالیت‌های پژوهشی و علمی لازمه پیشرفت و توسعه است و این نگاهی بوده که همه ما تشنه آن هستیم، عنوان کرد: افتخار ما این است که هم‌اکنون دنیا و جوامع بین‌المللی ایران را در حوزه علمی تحسین می‌کنند و این کاری است که توسط نخبگان، جوانان، دانشگاهیان و استادان ما انجام شده است.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انجام فعالیت‌ های علمی یا حمایت از دانشگاه‌ها در وزارت نفت برجسته است، گفت: خوشبختانه هرگاه برای انجام کارهای علمی در دانشگاه‌ها یا ایجاد آزمایشگاه‌ های نفت تقاضایی از آقای زنگنه داشتیم با پاسخ مثبت وی روبه‌رو شدیم.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا