جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹
ورود مونسان به موضوع کسبه آسیب‌ دیده صنایع‌ دستی معبد هندوهای بندرعباس/ حمایت یک میلیارد و هفتصد میلیونی از کسبه آسیب دیده ۱۳۹۹/۰۶/۲۴

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس از پیگیری مشکلات و ساخت مکان جدید برای فعالیت مجدد کسبه آسیب‌ دیده صنایع ‌دستی مستقر در معبد هندوهای بندرعباس خبرداد.

احمد مرادی در گفت ‌و گو با ایسنا، افزود: روز گذشته (۲۴ شهریورماه) نشستی با حضور استاندار هرمزگان در دفتر وزیر میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری پیرامون مشکلات کسبه فعال صنایع‌ دستی آسیب‌ دیده از آتش‌ سوزی معبد هندوها بندرعباس برگزار شد.

وی با تقدیر از پیگیری استاندار هرمزگان بر حل مشکلات این قشر زحمتکش و آسیب‌ دیده، اظهار کرد: در این نشست نیز با توجه به صحبت‌ های صورت گرفته وزیر میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری قول حمایت تا مبلغ یک میلیارد تومان را داد که این موضوع می‌تواند گره‌ گشای مشکلات باشد.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس ادامه داد: همچنین استاندار هرمزگان مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان را از بودجه استانی برای جبران خسارات آسیب دیدگان و ساخت مکان جدید مجهز برای کسبه آسیب‌ دیده در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه وظیفه مسئولان خدمات‌ رسانی به مردم و پیگیری مشکلاتشان است، اضافه کرد: خوشبختانه با نگاه مثبت مقام عالی دولت در هرمزگان در این زمینه نیز خواسته به‌ حق کسبه آسیب ‌دیده مطرح و امیدوارم هرچه زودتر شاهد عملی شدن این وعده‌ ها باشیم.

مرادی در پایان گفت: کسبه آسیب‌ دیده معبد هندوها نیز اکثراً از زنان سرپرست خانوار بوده و امرار و معاش زندگی‌ شان از این راه بوده و به‌طور حتم باید چتر حمایت دولت بر آن‌ها بیش‌ از پیش گسترانیده شود.

به گزارش ایسنا، ۲۷ اردیبهشت‌ ماه سال جاری در آتش‌سوزی معبد هندوها بیش از ۳۰ نفر از کسبه فعال در زمینه صنایع‌ دستی کار و کسب خود را از دست دادن که با تدابیر اتخاذشده امروز شرایط برای فعالیت مجدد آن‌ها مهیا می‌شود.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا