جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹
تصور بنگاه اقتصادی نسبت به مدارس غير انتفاعی، بی مهری به اين بخش است ۱۳۹۹/۰۶/۲۳

دكتر مرادی نماينده هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي با حضور در جمع موسسان مدارس غير انتفاعي از تلاش هاي كاركنان اين بخش تقدير نموده و گفت: مسئولیت آموزش بخشي از جمعيت دانش آموزي استان بر عهده مدارس غير انتفاعي است و تصور بنگاه اقتصادي نسبت به مدارس غير انتفاعي، بي مهري به اين بخش است.

احمد مرادي گفت: متاسفانه در برخی محلات پرجمعیت مشاهده می شود تعداد دانش آموزان ثبت نام شده در یک کلاس از استاندارد کشوری بسیار بیشتر است و این امر تاثیر نامطلوبی بر کیفیت اموزش دارد. از طرفی منابع دولت در تاسیس مدارس دولتی جدید و جذب کادر آموزشی محدود است. لذا فعالیت مدارس غیر انتفاعی در این میان امری غیر قابل اجتناب است و کمک موثری در کاهش هزینه های دولت و از طرف دیگر موجب سبک نمودن سرانه دانش آموزی در مدارس دولتی می گردد.

نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل اهمیت نقش تعلیم و تربیت سمت ناظر مجلس در شوراي مدارس غيرانتفاعي کشور را برعهده گرفته ام تا با حساسیت بیشتری موضوع تعلیم و تربیت را پیگیری نمایم و اکنون که در ابتدای کار مجلس یازدهم هستیم خوشحالم درنشست نمایندگان و موسسان مدارس غیرانتفاعی حضور پیدا کردم. لذا با مشورت این جمع و سایر پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت موضوعات آموزش و پرورش و اداره امور مدارس دولتی و غیر انتفاعی را با جدیت دنبال خواهم نمود.

در ادامه این نشست اعضای هیات مدیره و جمعی از موسسین مدارس غیر انتفاعی با بیان دغدغه ها و مشکلات پیش روی مدارس غیر انتفاعی خواستار طرح و پیگیری این موارد از سوی دکتر مرادی در شورای آموزش و پروش استان شدند. همچنین در پایان این نشست نیز مقرر شد تا با حضور اعضای موسس مدارس غیرانتفاعی و احمد مرادی نماینده مجلس شورای اسلامی کارگروه تخصصی، جهت پیگیری و رفع مشکلات مدارس غیر انتفاعی تشکیل گردد.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا