جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹
ساخت قفس‌ های پرورش ماهی در انتظار واردات مواد اولیه ۱۳۹۹/۰۶/۱۷

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه ساخت قفس های پرورش ماهی در انتظار واردات مواد اولیه است، گفت: ایجاد فرصتهای اشتغال در تولید آبزیان نیازمند تخصیص ارز است.

احمد مرادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت پرورش ماهی در قفس، گفت: برای بهبود وضعیت صنعت شیلات یکی از راهکارهای کاربردی و اصولی سرمایه گذاری بر روی تولید ماهی در قفس است تا بتوان علاوه بر تامین بازار داخلی ماهی از ورود آبزیان دریایی به طریق قاچاق نیز جلوگیری بعمل آورد.

نماینده بندرعباس، حاجی آباد، قشم، ابوموسی و بندرخمیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش سایتهای پرورش ماهی راهکاری موفق برای حضور در بازار صادراتی آبزیان دریایی به شمار می آید، تصریح کرد: افزایش سایت های پذیرش ماهی و حضور گسترده شرکت های دانش بنیان به شرط رعایت استاندارهای بین المللی می تواند با توجه به ظرفیت های دریایی که در کشور موجود است، ایران را تبدیل به کشور صادر کننده درجه یک آبزیان دریایی در جهان بکند.

مرادی افزود: نگاه برنامه ششم توسعه به پرورش ماهی در قفس نیازمند برنامه ریزی اجرایی و اصولی است تا بتوان در راستای توسعه صنعت مولد شیلات حرکت کرد.

وی ادامه داد: ما باید به ۴ میلیون تن تولید آبزیان در راستای پرورش ماهی در قفس برسیم اما با این میزان فاصله بسیار داریم بنابراین دولت باید هر چه سریعتر به این موضوع ورود کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ساخت فقس های پرورش ماهی در انتظار واردات مواد اولیه است یادآور شد: ایجاد فرصتهای اشتغال در تولید آبزیان نیازمند تخصیص ارز است.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا