پنجشنبه ۲۳ امرداد ۱۳۹۹
تشكيل ستاد كرونا شهرستان قشم با حضور دكتر احمد مرادی نماينده مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۹/۰۴/۱۱

دكتر مرادی و دكتر فرشيدي رئيس دانشگاه علوم پزشكي با سفر به جزيره قشم در جريان آخرين وضعيت پيشگيري و درمان مبتلايان به اين بيماري را در قشم مورد بازديد و بررسي قرار دادند.

نماينده مجلس شوراي اسلامي با تشكر از تلاشهاي شبانه روزي كادر درماني شهرستان قشم گفت: اعتقاد دارم ستاد ملي مبارزه با كرونا نتوانست نقش خوبي را ايفا نمايد و بسياري از مشكلات ما از زماني آغاز شد كه وضعيت استان را سفيد اعلام كردند.

متاسفانه بخش ديگري از مشكلات امروز كادر درماني ما كمبود اعتبارات اين بخش بوده است. به همين دليل مجمع نمايندگان تصميم گرفت در كنار استاندار و دانشگاه علوم پزشكي به ميدان بيايد و سهم استان را از اعتبارات درماني بگيرد.

بودجه اخذ شده در جلسه با رئيس سازمان برنامه بودجه كشور هم حق مسلم هرمزگان بود كه بايد گرفته مي شد چرا كه بر اساس قانون برنامه ششم در حدود دوهزار ميليارد تومان از مازاد درآمد استانی بايد به هرمزگان اختصاص داده مي شد.

خوشبختانه جزيره قشم از نظر تجهيزات و كادر درمان وضعيت بهتری نسبت به ساير شهرستان هاي هرمزگان دارد اما شرايط خاص قشم، مشكل كرونا را با ساير شهرها متفاوت نموده است.

نائب رئيس كميسون انرژي مجلس گفت: در ساختار سياسي و حاكميتي قشم فرمانداري در محدوده مديريت سازمان منطقه آزاد قرار گرفته است تا مردم رفاه و آسايش بيشتري داشته باشند اما در عمل اصلا شاهد چنين آسايشي براي مردم نيستيم. سازمان منطقه آزاد بايد پاسخگو باشد در موضوع بيماري كرونا چه همكاري با فرمانداري و دانشگاه علوم پزشكي داشته است؟

در ادامه اين سفر دكتر مرادي به همراه رئيس دانشگاه علوم پزشكي، فرماندار قشم و مسئولان درماني اين شهرستان ضمن بازديد از بخش هاي مختلف بيمارستان قشم از نحوه خدمات رساني به بيماران و مبتلايان به بيماري كرونا بازديد نمودند.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا