جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹
سازمان برنامه و بودجه مازاد درآمدهای استانی هرمزگان را به این استان اختصاص دهد ۱۳۹۹/۰۴/۰۳

پیرو نشست مشترک نمایندگان، استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، ۶۰۰ پرستار در کادر درمانی استان استخدام خواهند شد.

در این نشست استاندار و نمایندگان استان با بیان مشکلات و کمبودهای موجود در بخش درمان خواستار تخصیص اعتبارات درمانی ویژه و فوری به استان شدند.

 احمد مرادی نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز خطاب به نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: چهار سال در مجلس دهم فریاد زدم که براساس ماده (۲۲۴)  قانون برنامه پنجم توسعه، سازمان برنامه و بودجه باید مازاد درآمدهای استانی هرمزگان را به این استان اختصاص دهد، متاسفانه هر بار سازمان برنامه و دولت بهانه آوردند که چون درآمد کل کشور محقق نشده است نمی توانیم مازاد درآمد هرمزگان را اختصاص دهیم. گناه هرمزگان چیست که باید تاوان ناتوانی استانهای دیگر را پرداخت نماید؟ همین بهانه جویی ها باعث شد که بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان اعتباراتی که حق هرمزگان بود تخصیص داده نشود.

نتیجه این بی عدالتی هم مشکلات امروز هرمزگان در کمبود پرسنل و تجهیزات درمانی است که با شیوع کرونا جان مردم هرمزگان را به مخاطره انداخته است. امروز نمایندگان و استاندار و مسئولین درمانی هرمزگان به شدت احساس خطر می کنند، احساس خطر نه از بابت میز و جایگاهمان، احساس خطر از آمار بالای شیوع کرونا و جان باختن عزیزانمان.

ما مطالبه ای بیشتر از حق هرمزگان نداریم، درخواست ما پرداخت نمودن حق هرمزگان از مازاد درآمدهای استانی است که اگر دولت طی چهار سال مجلس دهم لااقل بخشی از آن را پرداخت می کرد این روزها شاهد این تعداد فوتی در هرمزگان نبودیم. مشکلات زیاد داریم اما اولویت امروز هرمزگان نجات جان مردم است.

در پایان این نشست محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه کشور نیز با ارائه وضعیت بودجه ای سال جاری قول مساعد داد تا سالیانه ۳۶ میلیارد تومان اعتبار جهت جذب ۶۰۰ پرستار به سیستم درمانی هرمزگان اختصاص یابد، همچنین مقرر شد تا مبلغ ۵۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جهت تامین تجهیزات، ۱۹۲ میلیارد تومان جهت تکمیل بیمارستان دوم میناب و بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی بندرعباس، ۳۸ میلیارد تومان جهت تامین سیستم سرمایشی مراکز درمانی، ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سالیانه جهت نگهداشت پزشک متخصص در مراکز ابوموسی، بشاگرد و سیریک اختصاص یابد.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا