دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
پروژه نیروگاه برق بندرکوهستک نـیازمند حمایـت وزارت نیــرو ۱۳۹۸/۰۲/۱۵

به گـزارش خبـرگزاری فارس از بندرعباس، احمد مــرادی بعد از ظهر امروز در دیدار با همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اظهار داشت: وزیر نیرو قول دادند که در روند عملیات ساخت نیروگاه برق کوهستک در شهرستان سیریک تسریع صورت گیرد اما این پروژه در جای خودش باقی‌مانده است.

وی افـزود: تکمیل و راه‌ اندازی این نیروگاه می‌تواند بسیاری از دغدغه‌های مسؤولان استان در حوزه تامین برق را مرتفع سازد.

نـماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم مصرف‌کننده برق هستند، تصریح کرد: مردم هرمزگان در بدترین شرایط آب و هوایی با مسئولان استان همراه بوده‌اند و کمترین تنس را داشته‌اند.

مـرادی با اشاره به وضع اقتصادی دستگاه‌های دولتی در هرمزگان اشاره داشت: دغدغه نقدینگی در نیروگاه بندرعباس یکی از مسائل اصلی است که نیازمند توجه وزارت نیرو است.

وی همچنین درخصوص بکارگیری نیروهای بومی در راس مجموعه تشکیلاتی برق هرمزگان از مجموعه وزارت نیرو تقدیر کرد و گفت: نیروهای بومی هرمزگان قادرند خدمات بهتر و شایسته‌تر نسبت به قبل ارائه دهند.

عضو کمیسیـون انـرژی مجلس تاکید کرد: مشکلی بین شرکت توزیع و بنیاد مسکن وجود دارد و آن نیز در اجرای طرح هادی است.

مـرادی افزود: در اجرای طرح هادی شاهد تیرهای برقی هستیم که در گوشه و وسط خیابان قرار گرفته ‌اند و متاسفانه این امر باعث تصادفات، نقص عضو و حتی مرگ بعضی از هم استانی‌ ها شده است که نیازمند تخصیص اعتبار در جهت حل این مشکل است.

وی خاطر نشان کرد: پیش‌ تر گفته شده که فرسودگی شبکه در این استان چند برابر استان‌های دیگر کشور است و در این زمینه نیز منتظر نگاه ویژه‌ای هستیم.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا