پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
دستگاه قضایی و مسئولان به فضای مجازی نظارت بیشتر و عاملان تفرقه را توجیه و یا تنبیه کنند/ شیخ محمد علی امینی نمادی بازر و افتخار آمیز برای وحدت واقعی به شمار می رود ۱۳۹۸/۰۲/۱۸

وی افزود: امروز بسیاری از کشورهای منطقه‌ بر وحدت کنونی موجود در ایران رشک می برند و از طرفی مخالفان دین و استکبار همواره در پی برهم زدن این وحدت به شیوه های مختلف هستند، اما آنچه که سبب ناکامی آنها شده است تدبر، تعامل پذیری بالا و فهم و درک سازنده پیروان مذاهب اسلامی در ایران به ویژه روحانیون و علما و بزرگان است.

مـرادی ادامه داد: رفتار علما و بزرگان دینی هرمزگان برای سایر کشورها به الگویی مناسب تبدیل شده است، همه وظیفه داریم به تقویت وحدت کمک کنیم و شینطت‌ها را تشخیص و با واکنش های بجا آنها را خنثی کنیم.

این مسئـول اظهار داشت: علمای هرمزگان به ویژه قشم چه در کلام، چه در رفتار و چه در عمل نشان داده‌اند که به وحدت باور قلبی دارند، انتظار این است که مسئولان به فضای مجازی نظارت بیشتر و عاملان و افرادی که مشخص نیست به دنبال چه هستند، را توجیه و در صورت احراز تخلف‌ها مورد تنبیه قرار دهند.

نـماینده مردم بندرعباس قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و ابوموسی اظهار داشت: علمای هرمزگان و قشم به ویژه شیخ محمد علی امینی که از فرهیختگان جامعه دینی ماست، همواره حضوری گسترده، قلبی و اعتقادی در همایش‌ها و رویدادهای مربوط به تحکیم وحدت داشته‌اند و ایشان نمادی بازر و افتخار آمیز برای وحدت واقعی به شمار می رود.

او با بیان اینکه تمام علما اعم از تسنن و تشیع پیرو ولایت فقیه و به موضوع وحدت کلمه باورمندند که موید این گفته، وضعیت عمومی و کنونی جامعه هرمزگانی است که همه با هم با احترام و مصالحه در کنار هم به زندگی آرام مشغولند افزود: توهین و تعدی به علما و اظهار نظرهای خلاف واقع باید خط قرمز همگان باشد.

مـرادی تاکید کرد: به لطف تدبر مردم و علما، هرمزگان امروز به عنوان نماد وحدت مسلمین شناخته می شود و ناشایست است که یک یا دو شخص تفرقه طلب از حسن اخلاق و فضای آرام کنونی و سعه صدر علما سو استفاده و به زعم خود با حرکاتی کور اقدام به تخریب کرده و به دنبال جلب توجه باشند.

این مسئول با اشاره به اینکه دشمن در شرایط کنونی با رشد دادن تعصبات قومی و قبیله‌ای تلاش می‌کند تا به اهداف شوم و پلید خود دست یابد، یادآور شد: اگر عالمی و یا روحانی پیرامون زمان رویت هلال ماه اظهار نظری می‎کند، محق است از طرفی صحبت‌های طرح شده توسط این عالم برجسته جنوب کشور متوجه زمان قید شده برای فرارسیدن ماه رمضان در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران است.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا