پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
۵ تا ۱۰ درصد جامعه ما را معلولان تشکیل می دهند/ لزوم نـظارت دقیـق بر اجـرای قانــون حمایـت از معلـولان ۱۳۹۷/۱۲/۱۷

به گزارش خبـرگزاری موج هرمزگان، «احمد مـــرادی» در مراسم بزرگداشت «عباس زائـــری» عنوان کرد: آن مرحوم یک استاد اخلاق، همت، تلاش و دلسوز نسبت به این مرز و بوم بود و از دوستی کنار آن عزیز درس جدیدی از همت و تلاش آموختیم.

وی با اشاره به معضل فروچاله‌ ها در دشت میناب گفت: متاسفانه مسئولان و دستگاه ‌ها به این موضوع هیچ توجه ای به این موضوع ندارند.

نماینـده مـردم بـندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی با بیان خاطره ای از مرحوم زائـری ادامه داد: در بازدیدی که از فروچاله ‌ها داشتم با عباس زائری آشنا شدم و دغدغه‌ ی او و دوستانش در مورد فروچاله ها را دیدم که بسیار ستودنی بود.

مــرادی با بیان اینکه معلولین این موضوع را ثابت کرده اند که معلولیت، محدودیت نمی‌ آورد، گفت: بیش از ده سال است این توفیق را دارم که با جامعه‌ ی معلولین ارتباط دارم و خدا را شاهد می‌گیرم که این عزیزان هیچگاه به ترحم ما نیاز ندارند.

وی با بیان اینکه معلولین نیاز به حمایت معنوی دارند و به نوعی باید آنها را باور کنیم، افزود: عباس زائری نیز با اینکه معلولیت داشت و با وجود تمام مشکلاتش یک لحظه از تلاش و دلسوزی دست نکشید.

عضـو کمیسیــون انــرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون‌ حمایت از معلولان از سوی مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب این قانون به تنهایی کافی نیست و نباید پایان کار باشد بلکه باید بر نحوه ‌ی اجرای آن نظارت دقیق انجام شود.

مرادی با بیان اینکه طبق آمار پنج تا ۱۰ درصد جامعه ما را معلولان تشکیل می دهند، گفت: شاید بخشی از بدن این عزیزان مشکل داشته باشد اما سایر اعضای بدن آنها فعال است و ثابت کرده اند که می توانند کارهای بزرگی انجام دهند.

به گزارش موج در پایان این مراسم از مادر مرحوم عباس زائری تجلیل به عمل آمد.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا