پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
مهم‌ تریـن خواستـه کارگـران آلومینیوم المهدی امنـیت شغلی است/ دست استاندار برای انتخاب تیمش را باز گذاشتیم اما این‌ طور نیست هر نیرویی بیاید سکوت کنیم/ درباره انـتصاب معاون سیاسـی قرار است جلسه‌ای با استاندار برگزار کنیم ۱۳۹۷/۱۲/۰۱

احمد مــرادی در گفت‌ و گو با ایسنا، منطقه خلیج‌ فارس، در خصوص آخرین وضعیت شرکت آلومینیوم المهدی اظهار کرد: با پیگیری‌ های صورت گرفته بالاخره مسئولین متوجه تخلفات صورت گرفته توسط خریدار قبلی شرکت آلومینیوم المهدی شدند، به ‌قدری تعداد این تخلفات زیاد شده بود که خریدار حتی دیگر پاسخ مسئولین را هم نمی‌داد.

وی افزود: خریدار قبلی شرکت آلومینیوم المهدی به شرکت برق، تأمین اجتماعی، اداره مالیات، بیمه‌ها، ایمیدرو و ... بدهکار بوده و شمش‌های آلومینیوم را خارج از ضوابط به فروش می‌رساند، متأسفانه ارز را با قیمت چهار هزار و ۲۰۰ تومان می‌ خرید و بدون عرضه در بازار داخلی و بورس صادر می‌کرد.

نماینـده مـردم هرمـزگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما زمانی از گروه مپــنا، خریدار جدید آلومینیوم المهدی حمایت خواهیم کرد که در وهله اول در حفظ منابع استان هرمزگان و بعد حمایت از کارگران و پرداخت حق‌ و حقوق، کارانه، بیمه تکمیلی، سهم سهام، حمایت‌های بازنشستگی، منازل مسکونی و سایر امتیازات و مایحتاج آن‌ها کوشا باشد.

مــرادی با بیان اینکه مهم ‌ترین خواسته کارگران آلومینیوم المهدی امنیت شغلی است، عنوان کرد: تأمین امنیت شغلی سه هزار کارگر، امنیت شغلی حداقل ۱۵ هزار نفر را تأمین می‌کند؛ به آقای علی‌ آبادی مدیر عامل مپنا این موارد را ذکر کرده‌ام و وی قول تحول در همه امور را داد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر مهم ‌ترین مسئله آلومینیوم المهدی تأمین برق و مواد اولیه است، خوشبختانه گروه مپنا خود ۱۲ هزار مگاوات برق در کشور داشته و از این لحاظ مشکلی ندارد، همچنین به ‌واسطه روابطی که دارد در حال حل بسیاری از مشکلات است، برای مثال توانسته با تهاتر با بیمه ساچه به علت بدهی‌ های این شرکت بیمه به مپنا بدهی‌ های آلومینیوم المهدی را صاف کند.

نـماینده مـردم هـرمزگان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خریدار قبلی آلومینیوم المهدی بدهی‌های بسیار داشت به‌گونه‌ای که وجهه بین‌المللی کشور را زیر سؤال برده بود، بسیاری از مدیران ایمیدرو به علت تعهدات و ضمانت‌هایی که برای خریدار آلومینیوم المهدی داده بودند به کشورهای طرف قرارداد ممنوع‌الورود شده بودند.

مــرادی ابـراز کرد: باید محصولات شرکت آلومینیوم المهدی در بورس عرضه شود تا بدین‌ وسیله انحصار این محصولات شکسته شود.

وی همچنیـن در خصوص انـتصابات اخیـر در استان هرمـزگان اظهار کرد: ما نمایندگان دست استاندار را برای انتصابات و انتخاب تیمش در صورتی ‌که از مدیران مردمی و توانمند استفاده کند، باز گذاشتیم البته این‌ طور هم نیست که هر نیرویی بیاید و ما نیز سکوت کنیم.

نمایـنده مـردم هرمـزگان در مجلس شورای اسلامی افزود: در خصوص انتصاب معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فعلاً سرپرست انتخاب کرده و برای انتخاب معاون قرار است جلسه‌ای با مجمع نمایندگان و استاندار برگزار کنیم تا به اجماع نظری در این خصوص برسیم.

مــرادی اضافه کرد: بنده از مدیریت بانوان نیز حمایت و استقبال می‌کنم و معتقد هستم که استاندار هرمزگان باید در انتصاب‌های خود از بانوان توانمند نیز استفاده کند؛ ضمن اینکه جای دارد از نیروهای توانمند اهل سنت نیز در جایگاه‌های مدیریتی استفاده بیشتری شود و خوشبختانه دست استاندار برای این کار باز است.

وی تصریح کرد: چند جایگاه خالی در سطوح مدیریتی همچون اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی وجود داشت که با پیگیری‌های صورت گرفته انجام شد.

نمـاینده مـردم هرمـزگان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مدیران ضعیف و بی‌انگیزه باید جایگزین شوند، عنوان کرد: مدیران باید از پشت میزها در میان مردم بروند و اگر مدیری ناتوان باشد چاره‌ای نیست جز اینکه فکری برای جایگزینی ‌اش با مدیران توانمند و مردمی بشود.

 
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا