پنجشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۹۸
ورزش را فقط در زمان انـتخابات نخواهیم/ هرمزگان فاقد زمین ورزشی منـاسب بـرای معلـولان است ۱۳۹۷/۱۱/۱۸

وی گفت: الان با معضلی مواجه هستیم که به عنوان یک نماینده مجلس شرمنده یک جوان هرمزگانی هستیم، متولی ورزش استان اداره کل ورزش است و همانطور که از اداره اب و برق درخواست آب و برق داریم از اداره کل ورزش و جوانان هم دو موضوع مهم درخواست داریم: یکی اینکه به ورزش استان توجه داشته و دیگر آنکه به خواسته ها و نیازهای جوانان هرمزگانی توجه نمایند.

▫عضـو مجمـع نمایـندگان هرمـزگان تاکید کرد: اداره کل ورزش باید سرعت کار را بیشتر کند بنده ورزش استان را به خوبی می شناسم و دغدغه های ورزش استان را می دانم، به استاندار هم بارها گفته ام و همیشه مشکلات حوزه ورزش را عنوان می کنم، یکی از راهکارهایی که خواستیم استاندار پیاده کند و اداره ورزش هم پیگیری نماید ظرفیت هایی است که در صنایع وجود دارد و مسئولیت های اجتماعی شان است که باید خدمات بدهند و پیگیری ان با اداره ورزش و جوانان است .

مــرادی گفت: امروز اگر فوتبال اذرخش دچار مشکلات شدید مالی و روحی و روانی است می بینیم که در والیبال وبسکتبال و … هم وضع همین است اگر بخواهیم تعداد ورزشگاه ها را افزایش دهیم باید هزینه بدهیم .

▫رییـس هیات معلـولان و جانـبازان افزود: باید تلاش کنیم دستهای کثیفی که در سطح کشور در ورزش هست را قطع کنیم؛ عده ای می گویند دستهای کثیف کیست و کجا هستند باید بگویم در همه جای کشور و همه حوزه های ورزشی هست در ورزش دلال پیدا شدن مرضی است که وارد جامعه می شود مگر ورزش غیر از این است که باید سلامت و شادابی را به جامعه انتقا داد. ورزش را فقط در زمان انتخابات نخواهیم که فقط دوتا مدیر بگذاریم انجا تا برای ما کار کنند، هر کسی که کاربلد بود و علاقمند بود باید بگذاریم تا کارها پیش برود و از این شرایط یک دستاوردی برای استان داشته باشیم.

مــرادی گفت: مهمترین نکات در حوزه ورزش معلولان اینکه این رشته سخت ترین رشته است چرا که افرادی که مشکلات جسمی دارند باید خواهش کنیم تا وارد بشوند وقتی امدند اگر توجهی به آنها نکنیم مشکلاتی برای خودشان و خانواده ها ایجاد می شود حمل و نقل انها واقعا سخت است از میناب یک ورزشکار معلول بخواهد بیاید بندرعباس چطور باید بیابد و با چه هزینه ای؟ در کل استان فقط یک سالن ورزشی مختص معلولان دارد جمعیت معلولان ۵ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند حدود ۶۰۰ نفر نبود فضای مناسب به علت کمبود اعتبار زیبنده نیست وزیر ورزش هم قول داده اعتباراتی را تامین نماید و ما هم دنبالش هستیم تا فضای مناسب ایجاد بشود.

وی بیان داشت: در حـوزه ورزش معلولان هر کسی ورود بکند اجر معنوی دارد کار سیاسی نیست آیین نامه ای به شورای عالی استانها امده و به سراسر کشور هم ارسال شده مبنی براین که تمام شوراهای شهر و روستا دستشان باز است که به ورزش جانبازان و معلوان کمک های خاص بشود پیگیری بکنیم که فقط در حد گفته و نوشته باقی مانده است.

وی در پایان افزود: مدال آورانی هستند که مدال کشوری می گیرند و مسئولان مربوطه قول زمین به عنوان تشویقی به انها می دهند اما بعد از گذشت مدتی اعلام می شود که فرم ج آنها پر است این یک مسئله من دراوردی است چرا که این هدیه ای است که دولت داده و باید رعایت بشود تا ورزشکاران انگیزه کافی برای مراحل بعدی هم داشته باشند.

▫مــرادی در پایان گفت: دیدگاه و رویکرد مهم این است که به ورزش استان کمک کنیم و تمام سعی مان بر این است که ورزش استان را فارغ از دیدگاه شخصی و سیاسی به جایگاه خودش برسانیم.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا