پنجشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۹۸
مازاد درآمد استان را به هرمزگان برگردانید/ درآمدزایی هرمزگان و محرومیتش همخوانی ندارد ۱۳۹۷/۱۱/۰۵

وی افزود: براساس برنامه پنجم توسعه، بایستی ۵۰ درصد مازاد درآمد به استان برگردد که متاسفانه تاکنون محقق نشده است و در صورتی‌که این مبلغ پرداخت می‌شد، استاندار می‌توانست در بخش‌های مختلف هزینه کنند.

مرادی خاطرنشان کرد: از طرفی هم در سال‌های ۹۶، ۹۷ و سال آینده مالیات مصوب استان را افزایش داده‌اند و در سال آینده از ۲۴۰۰ میلیارد تومان امسال به ۲۸۰۰ میلیارد تومان درسال آینده افزایش یافته است که بر فعالان اقتصادی فشار وارد می‌شود؛ اما سهمی از مازاد درآمد استان هم به هرمزگان تخصیص نمی‌یابد که بایستی این موضوع تعیین تکلیف شود.

این نماینده مجلس با انتقاد از پرداخت مالیات توسط برخی از فعالان اقتصادی فعال در استان  به استان‌های دیگر( مانند نفت فلات قاره به بوشهر)، اظهار داشت: بایستی حق استان که قانونی، شرعی و عرفی است به استان داده شود و قانون در این بخش اجرایی شود.

وی اظهارداشت: فعالان بخش کشاورزی نیز انتظار دارند که موضوع استمهال تسهیلات بانکی در استان بطور کامل محقق شود.

مرادی قرار گرفتن هرمزگان جزو پنج استان پردرآمد کشور و از آن طرف واقع شدن در بین سه استان فقیر و محروم کشور بعد از سیستان و بلوچستان و بخشی از کرمان را ناعادلانه خواند و گفت: این موضوعات باعث شده است که ۵۷ هزار خانواده استان تحت پوشش کمیته امداد باشند و بایستی برای محرومیت‌زدایی استان برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری کرد.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا