پنجشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۹۸
نگذاریم وضعیـت آلومینیوم المهدی به بـحران برسد/ شورای تأمیـن هرمزگان نسبت این موضوع حساس شود/ برای بهبـود وضعیت کنونی آلومینیوم المهدی نیازمند کمک تمامی مسئولان استان و کشور هستیم ۱۳۹۷/۱۰/۱۱

احمد مــرادی در گفت ‌و گو با ایسنا منطقه خلیج‌فارس، با بیان اینکه این مجتمع عظیم صنعتی طی هفته‌ های اخیر در بلاتکلیفی به سر می‌برد و سازمان خصوصی‌ سازی باید هرچه زودتر نسبت به این موضوع اقدام کند، افزود: اگر هر چه زودتر به وضعیت مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال رسیدگی نشود و در تأمین مواد اولیه آن فکر مناسبی نشود، شاهد اتفاقات ناخوشایندی خواهیم بود.

▫وی با بیان اینکه اکنون از سوی سازمان خصوصی دو نفر در مجتمع حضور دارند که تنها در حد ناظر بوده و قدرت تصمیم‌گیری ندارند، عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم هرچه زودتر استاندار هرمزگان جلسه‌ای با اعضای مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس کنونی و ادوار، وزیر امور اقتصادی و دارایی و وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار کرده و این موضوع تعیین تکلیف شود.

▫مـرادی با اشاره به اینکه هر چقدر به این موضوع بی ‌توجهی شود وارد بحران جدی خواهیم شد و زمانی که بحران به سرمان آمد دیگر جمع ‌کردنش سخت است، ادامه داد: شورای تأمین استان هرمزگان باید نسبت به وضعیت کنونی مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال حساس شود و با اتخاذ تصمیماتی از بیکاری کارگران جلوگیری کند و نگذارد در شرایط سخت اقتصادی امروز شاهد بحرانی جدی در پایان سال برای کارگران این مجتمع باشیم.

▫عضو مجمـع نمایندگان هرمزگان در مجلس با بیان اینکه مالک قبلی مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال در تلاش برای بازگشت و مالکیت مجدد این مجتمع است، اظهار کرد: نباید وزارت امور اقتصادی و دارایی تن به برخی فشارها در این خصوص دهد وگرنه بازهم شاهد اتفاقاتی نظیر واگذاری‌های ناموفق قبلی و بیکاری هزاران کارگر خواهیم شد.

▫وی ادامه داد: هر چه در توان داشتم برای ساماندهی وضعیت آلومینیوم المهدی هرمزال و برگشت سرمایه بیت‌المال انجام دادم اما برای خارج شدن از وضعیت کنونی نیازمند کمک تمامی مسئولان استان هرمزگان و کشور هستیم.

▫مـرادی خطاب به مسئولان اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، خواستار فعال‌سازی سندیکای کارگری در این مجتمع صنعتی جهت انتقال خواسته‌های کارگران و تصمیمات مسئولان شد.

▫وی در پایان با اشاره به اینکه نزدیک به ۳ هزار نفر به‌صورت مستقیم و ۱۵ هزار نفر به‌ صورت غیر مستقیم زندگی ‌شان به چرخیدن چرخ مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال وابسته است، تصریح کرد: در شرایط کنونی هیچ موضوعی مهم ‌تر از تعیین تکلیف آلومینیوم المهدی هرمزال برای مسئولان استان هرمزگان وجود ندارد.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا