دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
هزینـه در حـوزه کتاب دو سر بُرد است/ هرمـزگان رتبـه سوم خریـد کتاب از نمایشگاه‌ ها را دارد ۱۳۹۷/۰۹/۲۵

​احمد مــرادی، نمایـنده مـردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، در بازدید از بخش کودک فروشگاه باغ کتاب تهران گفت: هر چه در حوزه فرهنگ هزینه کنیم عین فایده است و کتاب از کالاهایی است که دو سر بُرد است هم برای مردم و هم برای فروشنده و با سایر کالاهایی که در بازار عرضه می‌ شود، قابل مقایسه نیست.

▫به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) باغ کتاب تهران بزرگ ‌ترین فروشگاه کتاب در سطح کشور است که امکان عرضه گسترده کتاب برای گروه‌های سنی مختلف را فراهم کرده است و به تازگی شعبه‌ای از آن در شهر بندرعباس احداث شده که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد. در این راستا احـمد مــرادی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از بخش کتاب کودک و نوجوان فروشگاه باغ کتاب تهران، با اعضای هیات مدیره موسسه ماه‌ پیشونی دیدار کرد و در نشستی مسائل و دغدغه‌های این فروشگاه بزرگ کتاب مطرح شد.

▫احـمد مــرادی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، در این دیدار با اشاره به اهمیت کتاب و کتاخوانی، گفت: کتاخوانی از موضوعات مهمی است که در دنیا به عنوان یک نیاز اساسی فکری و عقیدتی شناخته شده و هرکس بنابر نوع علاقه ‌مندی و برداشتش نسبت به کتاب می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. این موضوع در کشور ما نیز وجود دارد و باید شرایطی ایجاد شود که امکان دسترسی همه گروه‌های سنی اعم از کودک، نوجوان و بزرگسال به کتاب فراهم شود. و من امروز با علاقه و اعتقادی که نسبت به انجام کارهای مثبت درزمینه ترویج کتابخوانی در کشور داشتم به این مجموعه آمدم.

▫وی در ادامه به وضعیت کتاب و کتابخوانی در هرمزگان اشاره کرد و گفت: مردم هرمزگان به کتاب و کتابخوانی علاقه‌ مندند و هرمزگان بعد از فارس و خوزستان سومین استان کشور به لحاظ خرید مردم از نمایشگاه‌های کتاب است. اما عرضه کتاب در کتابفروشی ‌های هرمزگان تا به‌ حال گستردگی زیادی نداشته و به صورت محدود و جزئی بوده و ما فروشگاه بزرگی برای عرضه کتاب در هرمزگان نداریم. لذا تاسیس فروشگاه بزرگ کتاب ماه ‌پیشونی با وسعت ۲۰۶۰ متر مربع امکان خوبی در این حوزه فراهم می‌کند و حتما با استقبال گسترده مردم هرمزگان روبه‌رو خواهد شد.

▫مـرادی با اعلام حمایت و پشتیبانی از انجام کارهای فرهنگی و فروشگاه باغ کتاب بیان کرد: ما اعتقاد داریم هرچه در حوزه فرهنگ هزینه کنیم عین فایده است و کتاب از کالاهایی است که دو سر بُرد است هم برای مردم و هم برای فروشنده و قابل مقایسه با سایر کالاهایی که در بازار عرضه می‌شود، نیست.

▫عضو کمیسیـون انرژی مجلس افزود: احساس می‌کنم راه‌اندازی فروشگاه بزرگ باغ کتاب در بندرعباس با موفقیت و استقبال مردم همراه خواهد بود باتوجه به اینکه محلی هم که برای احداث آن انتخاب کرده‌اند، مرکز ثقل جمعیت و شلوغی شهر بندرعباس است و در این حوزه از نهادهای فعالی مانند ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی و صداوسیما می‌خواهیم همکاری لازم را داشته باشند و کارها را تسهیل کنند.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا