دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
قوانین وضع‌شده برای معلولان با مشکلات اجرایی روبه روست ۱۳۹۷/۰۹/۱۸

احمد مرادی بعدازظهر امروز در جشن دانش‌آموزان دارای نیازهای ویژه استان هرمزگان اظهارداشت: ما در مجلس قوانین مختلفی برای معلولان به تصویب رسانده‌ایم از جمله اختصاص سه درصد از ظرفیت استخدام نیروهای ادارات و مناسب‌سازی محیط برای معلولان که این قوانین اگر به خوبی اجرا شود بسیاری از مشکلات این قشر از جامعه مرتفع خواهد شد.

وی افزود: ما قوانین مختلفی را برای معلولان وضع کرده‌ایم اما در اجرا با مشکل روبرو هستیم و مطالبه معلولان نیز اجرای همین قوانین تصویبی است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: جدای از تصویب قوانین مختلف، ما وظیفه داریم براساس آمیزه‌های دینی خود کارهایی را در قبال معلولان انجام دهیم و به تقدیر و برگزاری یک مراسم به مناسبت روز معلولین بسنده نکرده و پیگیر اجرای حق این افراد جامعه باشیم.

مرادی خاطرنشان‌کرد: اگر خداوند افرادی را دارای معلولیت آفریده است برای این است که عکس‌العمل ما را در مقابل آنها ببیند هر چند کارهایی برای پیشگیری از بروز معلولیت‌های مادرزادی انجام می‌شود اما باز شاهد هستیم که جمعیت این افراد در جامعه رو به افزایش است به همین دلیل باید امکانات مناسب آنها نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: حرف‌هایی زیادی زده شده و در قبال معلولان ترحم هایی شده‌است اما این موارد به درد معلولان نمی‌خورد و باید تغییر دیدگاه نسبت به این افراد بوجود بیاید.

مرادی اضافه کرد: خداوند توانایی عجیبی در وجود این افراد قرار داده‌است که توانسته‌اند در مسابقات مختلف از جمله مسابقات ورزشی عناوین جهانی کسب کنند پس نباید ما آنها را نادیده بگیریم.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس یادآور شد: ما باید نگاه خود را از ترحم به معلولان تغییر داده و وظایفی که بر عهده ما در قبال معلولان قرار داده‌ شده‌است به خوبی انجام دهیم.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا