دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در همایش طلایه‌داران محرم: فرصت‌ها را معرفی و تهدیدها را کاهش دهیم/ با صداقت در کنار مردم باشیم ۱۳۹۷/۰۶/۱۷

احمد مرادی صبح امروز در همایش طلایه‌داران محرم در بندرعباس اظهار داشت: باید از فرصت‌ها نهایت استفاده را کرده و تهدیدها را کاهش دهیم، نمی‌توانیم همه چیز را تاریک و سیاه، یا همه چیز را سفید ببینیم برای بهتر دیدن وضعیت باید همه چیزرا توامان ببینیم.

وی افزود: چرایی وضعیت موجود درکشور را بارها از دولت سئوال کردیم؛ مشکلات اقتصادی کشور ارتباطی به برجام نداشته و درصد بسیار جزیی آن مربوط به برجام است ، بیشترین مشکلات اقتصادی کشور به نوع نگرش و مدیریت داخلی برمی‌گردد.

نگاه مدیران به مردم تغییر کرده اس

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان گفت: در اوایل انقلاب مدیریت کشور به گونه‌ای بود که با عشق و علاقه به میان مردم رفته و تلاش برای حل مشکل مردم داشتیم؛ جاده‌های صعب‌العبور با کمترین امکانات ساخته می‌شد اما 40سال از عمرانقلاب می‌گذرد اما نگاهی که در سال‌های ابتدایی به مردم و مشکلات آنها بود در حال حاضر وجود ندارد.

مرادی بااشاره به اینکه از عملکرد دولت رضایت ندارم افزود: امروز زمان ان رسیده که واکاوی مجددی در برنامه‌ها و کشورداری بکنیم؛ هیچ مشکلی در عرصه بین‌المللی نداریم چرا که این وعده الهی است که حق همیشه پیروز است و غیرممکن است آسیبی از عرصه بین‌الملل به کشور وارد شود؛ اما در درون خودمان می‌توانیم زمانی که فساد اداری عادی می‌شود ضربه به کشور وارد می‌گردد؛ اعتقاد داریم با وجود خانواده شهدا و ایثارگران هرگز آسیبی به کشور وارد نمی‌شود اما از درون خود باید بترسیم.

وی گفت: در حوزه اقتصادی چرا نباید صادقانه با مردم حرف بزنیم و مشکلات و گرفتاری‌ها را اعلام کنیم؛ با همراهی تمامی دستگاه¥ها و سه قوه می‌توان مشکلات را حل کرده به همین خاطر می‌گویم مشکلات کشور قابل حل است باید با صداقت با مردم حرف زده و در کنار آنها باشیم.

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان افزود: در حوزه اشتغال مشکلات زیادی داریم، باید آمارهای واقعی را به مردم گفته، مجلس هم دولت را موظف کرده که سالیانه یک میلیون شغل ایجاد نماید، اگر این اتفاق نیافتد وظیفه داریم از دولت سئوال کنیم اگر سئوال کنیم می‌گویند در جهت مخالفت دولت حرکت می‌کنید واگر سکوت کنیم به مردم ظلم شده است.

مرادی در پایان تاکید کرد: توصیه‌ای برای علما و مداحان دارم که باید در کنار حضور مردم درمساجد، موعظه‌ها و سخنان خود را  به سمت موضوعات ورزشی، علمی و دینی برده تا جوانان جذب شده و نگاه‌شان را هدایت کنیم؛ چرا که زیبنده مردم نیست که دچار ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی شوند.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا