دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس: مسؤولان دغدغه‌های جامعه ایثارگران را رفع کنند ۱۳۹۷/۰۵/۲۵

وی در ادامه افزود: آزادگان، سال‌های سال در زندا‌ن‌های رژیم بعثی، انواع شکنجه‌ها و سختی‌های اسارت را به جان خریدند اما لحظه‌ای از اعتقادات و باورهای خود فاصله نگرفتند.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس همچنین تصریح‌کرد: آزادگان سرافراز با مقاومت ایستادگی در برابر سختی‌ها و هوای نفس درس بزرگی را به ما دادند که در شرایط کنونی کشور می‌توان از صبر، استقامت و پایداری آنان در برابر ناملایمات و سختی‌ها الگو بگیریم.

مرادی در ادامه گفت: اگر لحظه‌ای خود را جای آزادگان در بند اسارت دشمن بگذاریم نمی‌دانیم که آیا می‌توانستیم ساعات، روزها، ماه‌ها و سال‌های سال، سختی‌ها و شکنجه‌های رژیم بعثی را تحمل کنیم یا نه؟ چراکه مقاومت و پیروزی بر هوای نفس که حتی لحظه‌ای انسان را رها نمی‌کند و همواره وی را به بدی‌ها هدایت می‌کند، کاری بسیار سخت و دشوار است.

وی افزود: بیش از 27 سال از ورود پرافتخار آزادگان به کشور ایران اسلامی می‌گذرد، هریک از مسؤولان باید خود را قضاوت کنند که آیا وظایف خود را در قبال آزادگان انجام داده و یا آن‌گونه که باید به مشکلات و تنگناهای آزادگان سرافراز پرداخته‌اند؟

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: مسؤولان در شرایط سخت کنونی، باید دغدغه و مشکلات آزادگان و ایثارگران را شناسایی و رصد کنند و در جهت رفع آن بکوشند، باعث تاسف است که در مجلس شورای اسلامی، پیشنهادات ارائه شده با هدف حمایت از ایثارگران و جانبازان با مخالف عده‌ای روبه رو می‌شود.

مرادی ادامه داد: برخی چنین فکر می‌کنند که تمام امتیازات به جامعه ایثارگر داده شده است؛ از این رو پیشنهاداتی در مورد کنکور، اشتغال و حتی تسهیلات اجتماعی برای جامعه ایثارگران با مخالفت‌هایی روبه رو می‌شویم.

وی همچنین در ادامه گفت: چنین شرایطی برای کشور مساعد نیست چراکه ایران، کشوری اسلامی است که مکتب آن برگرفته از احادیث و قرآن است و باید در قبال هم‌نوعان و مسلمانان دیگر تصمیم خوبی اتخاذ کند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی بیان‌داشت: ایثارگرانی که در هشت سال دفاع مقدس برای حفظ ذره ذره خاک میهن اسلامی از تمام توان خود مایه گذاشتند و با از خودگذشتگی در جنگ تحمیلی حق علیه باطل حضور یافتند، مادام‌العمر به عنوان سنبل مقاومت و استقامت در کشور ایران اسلامی شناخته شده‌اند.

مرادی تاکیدکرد: نباید تصورمان این باشد که اگر جنگ تمام شد همه چیز به حالت اولیه بازگشته است، نباید ایثارگری و مقاومت جامعه ایثارگران را دست کم گرفت؛ چراکه خداوند نیز به چنین کاری راضی نیست.

وی با تاکید بر این‌که شاکله اصلی انقلاب و نظام مقدس و همچنین دستاوردهای آن باید دست نخورده باقی بماند افزود: ایثارگران در سخت‌ترین شرایط انقلاب مقاومت و ایستادگی کردند و نگاه تعصب‌گرا به انقلاب داشتند و دارند، از این رو باید تلاش کنیم تا روزهای نخست انقلاب را در ذهن خود تداعی کنیم.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی اذعان‌داشت: در روزهای نخست انقلاب، مدیران با حضور در میان مردم، از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفته و به مشکلات و معضلات آنان رسیدگی می‌کردند که در شرایط کنونی می‌توان از این رفتار مدیران الگو گرفت.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا