شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
مصوبه جدایی بخش هایی از هرمزگان و الحاق آن به فارس تصويب نهايى و اجرا شد ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: مصوبه جدایی ۵ روستای هرمزگان و الحاق آن به فارس انجام و پرونده ان برای همیشه بسته شد اما در عوض شهر لار و لطيفى بايد به هرمزگان الحاق شود.
 در پی انتشار اخبار قطعی شدن مصوبه جدایی مناطقی از غرب هرمزگان و اتصال آن به شهرستان لامرد استان فارس جمعی از شهروندان بندرعباسی متشکل از فعالان مدنی و فرهنگی با احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس دیدار کردند.
 در این دیدار عده اى از مردم بندرعباس خواهان پیگیری موضوع الحاق شهر لار و لطيفى و چند روستاى اطراف لار به هرمزگان شدند كه از سوی نمایندگان و شهروندان لارى مقيم بندرعباس نيز مورد استقبال قرار گرفت.
 مرادی در این دیدار ضمن رد تمام شایعات در زمینه مخالفت با طرح وزارت كشور اما خواهان پيگيرى الحاق لار به هرمزگان شد. او ضمن سپاس از حس همدلی مردم، بیان داشت: مصوبه جدایی ۵ روستای هرمزگان و الحاق آن به فارس  تصويب و اجرا شده و پرونده ان براى همیشه بسته شد، اما این دغدغه ذهنی مردم كه در عوض از دست دادن چند روستا دولت نيز بايد به وعده خود عمل كرده و طبق قرار قبلى و توافق همگانى شهر لار و لطيفى با بستك دوباره ادغام شده و به هرمزگان الحاق شود تا اين مسئله يكبار و براى هميشه حل شود.پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا