یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
احمدمرادی رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان ۱۳۹۶/۱۰/۱۴

احمد مرادی  اظهارکرد: مجمع نمایندگان هرمزگان بنا دارد با استفاده از نخبگان، جامعه دانشگاهی و علمی، صاحب نظران و رسانه‌ها به بررسی و آسیب‌شناسی مشکلات در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بپردازد. 

وی افزود: هماهنگی میان نمایندگان هرمزگان در مطالبه‌گری و احقاق حقوق مردم در مجلس یکی از نقاط مثبتی است که هر پنج نماینده برای رسیدن به یک هدف مشترک و رفع موانع توسعه استان همگام و همدل هستند. 

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان گفت: وحدت و همدلی میان پنج نماینده هرمزگان و استاندار موج پیشرفت و توسعه استان می‌شود.

نماینده مردم بندرعباس، گفت:  هرمزگان سهم بالایی در درآمدهای ملی دارد ودولت مجبور است که این سهم را به هرمزگان برگرداند تا زمینه سرمایه‌گذاری را ارتقا داده و ظرفیت‌های جدیدی در حوزه انرژی، صنایع و دریا ایجاد کنیم.

مرادی با اشاره به وظایف مجمع نمایندگان، اظهارکرد: برگزاری جلسات منظم با استاندار بصورت ماهانه و انعکاس مشکلات استان به وی، نشست با وزرا، رئیس جمهور و معاونین، انتقال مشکلات هرمزگان جهت بررسی و رفع، از جمله وظایف مهم این مجمع می‌باشد.

وی بیان کرد: مجمع نمایندگان باید در برابر خواسته‌های به حق مردم و مطالباتشان پاسخگو بوده و برای رسیدن به ایجاد اشتغال پایدار در روستاها تلاش کنیم تا بتوانیم سهم خود را از صندوق توسعه ملی بگیریم.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان بااشاره به وظایف نماینده مجلس، اظهارکرد: وظیفه نمایندگان  احصا مشکلات وپیگیری جهت رفع از طریق دستگاه‌های اجرایی، تذکر به مدیران و دستگاه‌ها، طرح سؤال از وزیران و استیضاح می‌باشد.

مرادی در پایان گفت: نمایندگان با استفاده از اهرم قدرتی که در دست دارند باید قوانینی را به نفع مردم به تصویب برسانند تا آنها فواید اجرای قانون را درجامعه و زندگی خود لمس‌کنند.

لازم به ذکر است، قبل از احمد مرادی، حسین هاشمی‌تختی عهده‌دار ریاست مجمع نمایندگان بود .
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا