یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
اختصاص 100 میلیون دلار برای توسعه سواحل مکران/ نمایندگان مخالف افزایش قیمت حامل‌های انرژی هستند ۱۳۹۶/۱۰/۱۶

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: براساس برنامه توسعه ششم هرگونه افزایش قیمتی باید مطابق وضعیت و اوضاع فعلی جامعه باشد که براساس شرایط فعلی جامعه، مجلس صلاح نمی‌داند قیمت انرژی افزایش داشته باشد چرا که هرگونه افزایش قیمت در این بخش موجب تورم سرسام‌آور در تمامی بخش‌های اقتصادی و اجتماعی خواهد شد.

مرادی با اشاره به نقش نظارتی نمایندگان مجلس افزود: در شرایط فعلی کشور مدیران دستگاه‌های اجرایی باید تلاش بیشتری کرده و کارها را به سرانجام برسانند، امور مردم را در اولویت قرار دهیم  تا هیچ‌وقت مراجعین با در بسته مواجه نشوند، کاری نکنیم که مردم ناامید و ناراضی شوند.

وی ضمن درخواست از استاندار هرمزگان، گفت: در برنامه توسعه پنجم و ششم، تلویحاً به بازگشت مازاد درآمدهای وصولی و مازاد هر استان درمقاطع سه ماهه به استان اشاره شده و تقاضا داریم استاندار هرمزگان این سهم هرمزگان که تاکنون پرداخت نشده است را وصول کرده تا سهم هرمزگان ضایع نشود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و دعوت از سرمایه‌گذاران هم مسئله مهمی است که باید تمام مدیران از این ظرفیت استفاده کنند و با روی گشاده از سرمایه‌گذاران استقبال نمایند تا در شرایط فعلی دولت که با کمبود بودجه و اعتبار مواجه هستیم بتوانیم بخش خصوصی را وارد کرده و در توسعه و عمران از ظرفیت آنها بهره بگیریم.

مرادی در پایان با اشاره به دوگانگی مدیریتی در منطقه آزاد قشم گفت: از استاندار هرمزگان به‌عنوان عالی‌ترین مقام دولت در استان درخواست داریم که توجه ویژه‌ای به منطقه آزاد قشم داشته باشد چرا که با وجود سرمایه و ظرفیت‌های فراوان باز هم مردم این منطقه با مشکلات و ناامیدی زیادی مواجه هستند، باید همه مسؤولان و مدیران برای رفع موانع توسعه استان تلاش کنند.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا