یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
شرمنده ورزش هستم/ یک بام و دو هوای ورزش را نمی‌پذیریم ۱۳۹۶/۱۰/۰۱

وی افزود: وقتی کسی سکاندار ورزش کشور می‌شود و از مجلس رای اعتماد می‌گیرد، شعار می‌دهد و برنامه ارائه می‌کند باید بتواند کار زیربنایی در حوزه ورزش خصوصا ورزش‌های حرفه‌ای در استان‌ها انجام دهد.

▫️رییس انجمن ورزش معلولان هرمزگان با اشاره به تبعیض بودجه‌ای در کشور، بیان کرد: کمبود شدید اعتبارات ورزشی در استان‌ها، مشکلاتی را برای ورزشکاران ایجاد کرده تا جایی که وقتی یک تیم ورزشی و یا یک ورزشکار می‌خواهد به مسابقات کشوری و جهانی اعزام شود باید دنبال بودجه برای اعزام ورزشکاران باشیم.

▫️مرادی ادامه داد: یک بام و دو هوای ورزش را نمی‌پذیریم و باید این تبعیض را حل کنیم، قانونی از مجلس گذرانده شده که دولت نمی‌تواند به ورزش‌های حرفه‌ای کمک کند. انتظار می‌رود همان‌گونه که دولت به استان‌های دیگر در زمینه ورزش و حمایت از تیم‌ها کمک می‌کند استان‌های جنوبی را هم تحت پوشش قرار دهد. جای سوال است که چگونه دولت به باشگاه ورزشی فولاد اصفهان کمک مالی می‌کند اما به هرمزگان نمی‌تواند کمک کند.

▫️وی تاکید کرد: از تبعیض در تمامی زمینه‌ها بیزاریم و باید توزیع ناعادلانه بودجه در کشور برطرف شود، متاسفانه یکی از اشکالاتی که برای استانها وارد است، در ایام نزدیک به انتخابات همه ورزش‌دوست و ورزشکار شده و براساس خواسته‌‌هایی که دارند به سمت ورزش و ورزشکاران رفته و از آنها به نفع شخص و حزب و جناح خود استفاده می‌کنند.

▫️مرادی در پایان حمایت‌های مقطعی از تیم‌های ورزشی را آفت خواند و گفت: باید ورزش را از بند حمایت‌های سیاسی و مقطعی رها کرده و به‌سمت ایجاد درآمدهای پایدار برویم، در گذشته‌های نه چندان دور در بندرعباس 40 باشگاه ورزشی مطرح و فعال داشتیم اما در حال حاضر تعداد این باشگاه‌ها به حداقل ممکن رسیده و این مسئله نشان می‌دهد که حمایت‌ها بصورت پایدار و دایمی نبوده و مشکلات این عرصه، ورزش را به حاشیه رانده است.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا