یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
ظرفیت‌های بالقوه برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان فعال شود/ وظیفه دهیاران حل مشکلات روستا است ۱۳۹۶/۰۹/۲۶

*روستاها محور توسعه

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به جایگاه شوراها در روستا گفت: اعضای شوراها و دهیاران که با رای مردم به این جایگاه رسیده‌اند باید در هر روستا با برنامه‌ریزی و هم‌فکری برای برطرف شدن مشکلات وقت بگذارند تا کارهای بزرگی برای روستاهای خود انجام دهند و دغدغه‌ مردم و نمایندگان برطرف شود، چرا که روستاها محور توسعه بوده و ظرفیت‌های زیادی برای اشتغال هست که باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد تا از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود.

مرادی تاکید کرد: نماینده مجلس تسهیل‌کننده امور است و دهیاران، شوراهاو فرمانداران بازوی اجرایی نمایندگان هستند که با یک هدف مشترک برای خدمتگزاری به مردم باید شبانه‌روز کار کنند.

*لایحه بودجه 97 انقباضی است

وی افزود: متاسفانه نتوانستیم بعد از 40 سال 80 میلیون جمعیت را مدیریت کنیم، الان در ابتدای راه هستیم وقتی ارباب رجوع وارد اداره‌ای می‌شود این حس را ندارد که ارباب است و تفکر ارباب و رعیتی هنوز در ادارات وجود دارد و این نشان می‌دهد که در این بخش خوب کار نشده‌است، همچنین دیده می‌شود که مردم برای انجام کارها باید به مدیران التماسکنند تا کارشان انجام شود. از دولت هم گلایه هست که هر طرح و پیشنهادی که عنوان می‌شود بلافاصله می‌گویند بار مالی دارد .امروز نگاه‌ها بسته شده است اگر همین لایحه  بودجه که دولت به مجلس داده تصویب شود، فشار زیادی به مردم وارد می‌شود و این به نفع نظام و انقلاب نیست، در بعضی جاها در هزینه‌ها و بودجه‌ها زیاده‌روی کردیم و این مانع توسعه و پیشرفت در کشور شده‌است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: افزایش عوارض خروج از کشور منطقی نبوده و اینکه هزینه‌های اضافی به مردم تحمیل شود هم صحیح نیست، افزایش هزینه حامل‌های انرژی منطقی نبوده و این روند مردم را دچار آسیب می‌کند. در لایحه بودجه هر بند و تبصره‌ای را که مطالعه کردیم افزایش هزینه و فشار بر مردم می‌باشد که این راه، مسیر درستی نیست و باید اصلاح شود.

*دهیاران احصاءکننده مشکلات باشند

مرادی در پایان بیان کرد: دهیاران و شوراها در روستاها کمیته‌ای تشکیل داده تا مشکلات را احصاء کرده و بعد از نمایندگان مجلس بخواهند این دغدغه‌ها را با اختیارات قانونی خود دنبال کنند و در این نشست که مدیران هم حضور دارند درخواست داریم کار مردم را در اولویت برنامه قرار داده تا شاهد پیشرفت امور و رضایت مردم از عملکرد دستگاه‌ها باشیم.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا