شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
صیادان سنتی با صیدهای بی رویه کشتی های صنعتی متضرر شدند ۱۳۹۵/۰۳/۲۷

 نماینده مردم  بندرعباس در مجلس با بیان اینکه صیادان سنتی با صیدهای بی رویه کشتی ها صنعتی متضرر شدند ، گفت: صادرات میگو در سایزهای مختلف در استان هرمزگان در جریان است.

احمد مرادی  درباره مشکلات صیادی درکشور، خاطر نشان کرد: صیدهای بی رویه کشتی های صنعتی  و صیدهای به اصطلاح ماهواره ای  منجر میشود که ما شاهد صید بسیاری از ماهی های خرد  نیز باشیم که امر  بطور حتم صیادان ستنی را  برای صیادی دچار محدودیت می کند.

 نماینده  مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، ابوموسی و بندرخمیر در مجلس  شورای اسلامی  با بیان اینکه 45  رو  برای فصل صید میگو تعیین شده است، تصریح  کرد: صیدهای بی رویه صیادان میگو را نیز با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است.

  وی ، تصریح کرد:  کشتیهای صنعتی برای صید باید در آبهای عمیق صیادی کنند زیرا  عمق  اب در  خلیج فارس  تا90 متر   است  اما عمق آب در دریای عمان تا 3000 هزار متر می رسد.

مرادی ، ادامه داد:  صیدهای  بی رویه صیادان سنتی را با مشکلات صید  روبرو کرده است  و این در حالی است که ما در راستای صادرات میگو در سایزهای  مختلف  این مهم را عملیاتی کرده ایم و این امر با بسته بندی کاربردی  در  جریان  است.

 نماینده  مردم بندر عباس در  مجلس با بیان اینکه   9 شهر از 13 شهر استان  هرمزگان   با دریا مرتبط  هستند، گفت:  بدیهی است که در این استان ارتباط مردم از منظر معیشتی با دریا  عجین شده است بنابراین در زمینه حمل و نقل  بار با ته لنجی و صید و صیادی  در دریا در این مناطق باید  جدی گرفته شود .

وی ادامه داد: ما در حدود1000 هزار عدد لنج صیادی و 3000 هزار قایق صیادی در استان هرمزگان داریم  و این در حالی است که ما در زمینه صید در میان استانهای که صید را انجام  می دهند در رتبه  اول قرار داریم و این در حالی است که  باید ممنوعیت صید  را رعایت شود  زیرا  عدم رعایت از ممنوعیت صید موجب شد ما شاهد آسیب جدی به صید و صیادی  در استان هرمزگان باشیم. 
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا