یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
احمد مرادی:به دلیل ضعف در مسائل مدیریتی؛ پس از 11 سال فقط 1 فاز از پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بهره برداری رسیده است ۱۳۹۶/۰۷/۲۰

احمد مرادی درباره وضعیت سرمایه گذاری در صنعت نفت گفت:بدیهی است که جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده در صنعت نفت باید مدنظر سیاست گذاران اقتصادی باشد که بطور طبیعی برای انجام این مهم باید مدیریت صحیح و سرمایه گذاری وجود داشته باشد.

مرادی در ادامه افزود:با وجود پیگیری های انجام شده برای تسریع در تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس اما همچنان به دلیل ضعف در مسائل مدیریتی، این مهم بصورت کامل انجام نشده است.

نماینده مردم بندر عباس در  مجلس شورای اسلامی یادآور شد:سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس مربوط به چند بخش مختلف است که در هماهنگی برای تکمیل ساخت این پروژه هماهنگ نیستند.

بازدید میدانی کمیسیون انرژی مجلس از پالایشگاه ستاره خلیج فارس

مرادی تصریح کرد:مقرر شده کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بازدید میدانی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس داشته باشد تا بعد از بررسی های کارشناسی، موانع موجود برای تکمیل تمامی فازهای این پالایشگاه رفع شود.

وی افزود:بخش عمده ای از مسائل برای تکمیل ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس به مسائل مدیریتی ارتباط دارد که باید این موضوع لحاظ شود چرا که تکمیل این پالایشگاه نقش مهمی در تامین بنزین و همچنین تولید نفت گاز کشور دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود:موضوع آلودگی بنزین در شهر تهران در رسانه ها مطرح شده بنابراین در جلسات آتی کمیسیون انرژی این موضوع و مورد رسیدگی قرار می گیرد.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا