شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
احمد مرادی :سفارش ساخت کشتی به خارج از کشور برخلاف اقتصاد مقاومتی است/ مسؤولان به صنعت داخلی جفا نکنند ۱۳۹۵/۰۳/۲۵

احمد مرادی  اظهار کرد: بسیاری از توانمندی‌های مورد نیاز برای ساخت کشتی، سکوهای نفتی و گازی و تعمیرات آنها در داخل کشور بومی‌سازی شده و سفارش ساخت این قبیل نیازهای داخلی به کشورهای خارجی برخلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و در تعارض با منافع ملی است.

وی با بیان اینکه بخش وسیعی از نیازهای صنعت نفت و گاز کشور تاکنون در داخل تامین شده است و توانایی و ظرفیت‌های علمی خوبی برای ساخت این تجهیزات وجود دارد، افزود: اقتصاد مقاومتی بر لزوم بهره‌گیری از توان داخلی تاکید دارد و نباید مسؤولان امر وابستگی کشور را تشدید کنند.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، ابوموسی و بندرخمیر در خانه ملت تاکید کرد: صنعت کشتی‌سازی و ساخت سازه‌های دریایی در کشور رشد خوبی داشته و ظرفیت‌های اشتغال‌آفرینی فراوانی دارد و اگر سفارش ساخت نیازهای جدید کشور به سمت خارج سوق پیدا کند، این صنعت پیشرو زمین‌گیر می‌شود.

مرادی ادامه داد: به اتفاق دیگر نمایندگان استان در این زمینه پیگیری جدی خواهیم داشت تا مبادا سیاست‌های غیرکارشناسی و غیراصولی سبب وارد شدن آسیب به صنعت کشتی‌سازی کشور شود.

وی تاکید کرد: مسؤولان موضوع اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و آن را تنها شعار ندانند، چرا که تنها راه رفع مشکلات اقتصادی کشور و عبور از رکود و تحریم، اتکاء به این سبک از اقتصاد است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، ابوموسی و بندرخمیر در خانه ملت تصریح کرد: ساخت سکوهای نفتی و گازی مورد نیاز پروژه‌های صنعت نفت کشور نباید مستمسک سودجویی قرار بگیرد و هیچ تضمینی وجود ندارد که شرکت‌های خارجی بعد از مدتی از ثبت این سفارش، حاضر به همکاری و تحویل این سکوها باشند، آن وقت است که کشور با عقب‌ماندگی در این زمینه مواجه شده و رقبای ما منابع مشترک را برداشت خواهند کرد.
پایگاه رهبریمجلس شورای اسلامیدرخواست ملاقاتخبرگزاری خانه ملتعملکرد سه ماهه دومروزنامه دریا